تبليغات X

تعمیرات لوازم خانگی
کلیک ویو
لباس پرستاری
نظافت منزل
خرید فولاد
تشک رویا
سایت ایران ملک
سایت گمیابی
نمایندگی تعمیرات بوش
تعمیرات لباسشویی بوش
نمایندگی ادکلن اسمارت تهران
عطر و ادکلن برند کالکشن
دانلود تحقیق
دانلود مقاله
دانلود جزوه
دانلود پیشینه تحقیق
دانلود مقاله و تحقیق
دانلود طرح های توجیهی
دانلود بهترین مقالات
دانلود مقاله رایگان
دانلود مقاله
دانلود بهترین مقالات
دانلود تحقیق

كاربرد هداياي تبليغاتي

هداياي تبليغاتي ، كالاهايي هستند كه از طرف مجموعه اي كه مايل به شناساندن خود و محصولاتش به مشتريان بالقوه است ، به رايگان در اختيار عموم مردم قرار مي گيرد . اين هداياي در همه ابعاد ، تيراژ و قيمتي عرضه مي شوند كه معمولا بين تعداد و قيمت آن ها رابطه اي عكس وجود دارد . مديراني كه تمايل دارند تبليغاتشان محصولي لوكس باشد ، در تعدادي محدود دست به توليد مي زنند و در عوض در اختيار افراد كمتري نيز قرار مي دهند ، از سوي ديگر مديراني نيز هستند كه كميت را به كيفيت ترجيح داده و معرفي محصولات خود به افراد بيشتر را در دستور كار قرار مي دهند . اين دو ديدگاه به نوع فعاليت مجموعه نيز بستگي دارد و در شركت هايي كه خدمات خاص ارائه مي دهند ( مانند فروش ماشين افزارهاي سي ان سي ) ، با توجه به داشتن قشري خاص از مخاطبين روش كيفي را ترجيح مي دهند و شركت هايي با ارائه خدمات عام ( مانند توليد كننده رب گوجه فرنگي ) با توجه به عموميت محصولشان ، روش كمي را انتخاب مي كنند . هداياي تبليغاتي ممكن است محصولي از خود مجموعه مبلغ باشد ( مانند استفاده از مواد شوينده به عنوان هداياي تبليغاتي شركتي در همين زمينه فعاليت ) و يا ممكن است هيچ ارتباطي ميان شركت مبلغ و هداياي تبليغاتي وجود نداشته باشد ( مانند لوازم التحرير و شركتي در حيطه خدمات نظافتي ) . وجه مشترك همه حالات فوق ، درج نام تجاري مجموعه تبليغ كننده روي هداياي تبليغاتي و همچنين پركاربردي هديه مذكور مي باشد .
هداياي تبليغاتي علاوه بر شناساندن محصولات مجموعه به افراد جديد ، به مشتريان قديمي ، مديران و كارمندان داخلي نيز قابل اعطاست . بهترين زمان براي توزيع هدايا ميان عموم مردم ، زمانيست كه حجم زيادي از علاقه مندان حيطه فعاليتي مورد نظر در مكاني گرد هم آمده اند ؛ مانند نمايشگاه الكامپ و آي تي و توزيع كابل هاي شبكه به عنوان هداياي تبليغاتي يك شركت توليد سخت افزار .
هداياي تبليغاتي ، با توجه به كاربرد زيادشان در زندگي روزمره و دريافت رايگانشان توسط افراد مختلف ، سبب مي شود تا اين ذهنيت كه «هدف از اين كار تبليغات و فروش بيشتر است» ، جاي خود را به يك رابطه عاطفي ميان مشتري و مجموعه بدهد و به اين واسطه مشتري خود را وامدار مجموعه مبلغ بداند . از ديگر نكات مهم در خصوص اين هدايا توجه به اين مطلب است كه هداياي تبليغاتي همانند «اشانتيون» نيست ؛ زيرا اشانتيون پاداشي در ازاي خريد مي باشد و در صورت عدم خريد به شخصي تعلق نمي گيرد اما هديه تبليغاتي كالاييست كه بدون شرط و منت به مخاطبين تقديم مي شود .

برچسب ها : كاربرد هداياي تبليغاتي ، هدايا ،
+ تعداد بازدید : 14 |
نوشته شده توسط sina در دوشنبه 6 اسفند 1397 و ساعت 11:58